איתור גוש חלקה

בואו ניפגש

הנכס שתמיד רצית יכול להיות שלך! השאר פרטים ונחזור אלייך לתיאום פגישה.

כשאנחנו רוצים לבחון נכס או לרכוש נכס לכל מטרה שלא תהיה, המונחים הכי חשובים שאנחנו חייבים להכיר הם גוש וחלקה. למה חשוב כל כך לאתר גוש וחלקה לפני כל עסקת נדל"ן? כיצד פועלת שיטת המיפוי שעומדת מאחורי החלוקה הזו לגושים וחלקות? ננסה לבדוק.

מהו גוש חלקה?

גוש, חלקה ותת חלקה משמשים אותנו לצורך זיהוי מדויק של כל נכס.

הקרקעות בישראל מחולקות לגושים ולחלקות כאשר באמצעות החלוקה הזו אנחנו יכולים למפות את הנכסים הקיימים בארץ בצורה הכי ברורה וגם הכי פשוטה. 

הגוף שמפקח על חלוקת הנכסים לגושים לחלקות ולתת חלקות זה בעצם הטאבו. כך מסומנים אצלו מספרי הגושים והחלקות השונות.

איתור גוש חלקה

מה זה גוש? גוש היא יחידת קרקע גדולה שבתחומה עומדים הבתים או הבניינים. חלקה היא בניין בתוך הגוש. תת חלקה זו דירה בתוך החלקה, כלומר בתוך הבניין.

מספרי הגוש והחלקה וכך גם תת החלקה למעשה מייצגים את הצורה בה הקרקע מחולקת בטאבו.

לפני שרוכשים נכס חשוב מאוד לאתר את הגוש ואת החלקה וזאת כדי להגיע לרמת וודאות מקסימלית לגבי זיהוי הנכס המדובר. כאשר בודקים את הנכס בצורה הזו ניתן לגלות ממצאים שונים ובעיות שונות בנכס כמו בעיות של רישום בטאבו, חריגות בנייה, קיומה של אנטנה סלולארית בקרבת הנכס, שעבודים שונים של הנכס, הגבלה על שימוש בנכס וכן הלאה.

איתור גוש וחלקה מאפשרת גם לקבל את נסח הטאבו לפני שאנחנו מבצעים את העסקה. כך אנחנו מקבלים את התמונה המלאה ואת המידע המלא שיש על הנכס תוך שניתן יהיה לקבל החלטה באופן מודע ובטוח הרבה יותר.

מעבר לכך ניתן באופן כזה לבדוק עסקאות דומות שהתבצעו באזור כדי לראות באלו מחירים נסגרו עסקאות דומות במקום. 

דרכים לאיתור גוש 

יש כמה וכמה דרכים לאיתור גוש וחלקה.

 • אתר המרכז למיפוי בישראל – באתר המרכז למיפוי בישראל אנחנו יכולים להזין כתובת מלאה של הנכס וכך לאתר מספר גוש וחלקה. כך גם להיפך. בעזרת מספר הגוש והחלקה ניתן לאתר את הכתובת של הנכס.
 • אתר המפות הממשלתי – גוג מאפ – אתר המפות הממשלתי מאפשר איתור גוש וחלקה באמצעות כתובת הנכס וסימון בתפריט גוש + חלקה בקטגוריית שכבות.
 • מערכת GIS – זוהי מערכת מידע גאוגרפית שמספקת מידע רב ובעל ערך מבחינות הנדסה, גאוגרפיה ומידע עירוני. שם אפשר לאתר גם מספרי גוש וחלקה באמצעות הקלדת כתובת.
 • אתר העירייה או הרשות המקומית – לכל עירייה יש את האתר שלה ושם ניתן בקלות לאתר מספרי גוש וחלקות.

באנר הנעה לפעולה - SH - Realestate

למה חשוב לנו לאתר גוש חלקה לפני עסקת נדל"ן

איתור גוש וחלקה היא פעולה נחוצה כאשר רוצים להוציא נסח טאבו כדי לראות מקרוב מהו הסטטוס המדויק באמת של הנכס. כשיש לכם את מספר הגוש והחלקה אתם יכולים לקבל את כל הנתונים הבאים:

 • גבולות הקרקע הרשומים.
 • שעבודים ומשכנתאות אם ישנם.
 • בעיות רישום בטאבו.
 • חריגות בנייה קיימות.
 • היעדר טופס 4.
 • תוכניות בנייה עתידית באזור הנכס.
 • תשתיות כמו קווי חשמל, אנטנות סלולריות צפויות או מתוכננות.
 • עסקאות קודמות שבוצעו בנכס.

כל הנתונים הללו מעניקים את האפשרות לבחון את כדאיות העסקה.

הסבר על שיטת המיפוי העומדת מאחורי החלוקה לגושים וחלקות

השיטה הזו להגדרת יחידות שטח בישראל היא השיטה שקבלנו בירושה מהמנדט הבריטי. שיטה זו מכונה שיטת טורנס. על פי שיטה זו מחלקים את כל שטחה של המדינה ליחדות שהם הגושים, את הגושים מחלקים לתת יחידות שהן החלקות. הגבולות של כל גוש ושל כל חלקה מדודה ומסומנת באופן מדויק.

יש לנו בישראל בערך 28,000 חלקות. כל גוש מחולק למספר שונה של חלקות והחלקות אם הם בניינים משותפים הרי שהם מחולקים לתת חלקות. המספרים המזהים של כל גוש יחד עם מספר החלקה ותת החלקה יוצרים מספר זיהוי ייחודי לנכס וכך אנחנו מזהים אותו בצורה ודאית. 

איתור גוש חלקה האם זה עולה כסף?

איתור גוש וחלקה לא עולה כסף. זהו חיפוש שאתם מבצעים באתרים שציינו לעיל באמצעות הקלדת הכתובת וכך אתם מקבלים את מספר הגוש והחלקה. אם תרצו גם הפקת נסח הטאבו זה יהיה כרוך בתשלום.

לפרטים נוספים ויצירת קשר חייגו – 050-8147778 או השאירו פרטים.

SH - realestate

SH - realestate

Sh realestate-משרד תיווך ושיווק נדל"ן מקצועי – חווית לקוח מושלמת החל מהרגע הראשון, מעטפת מקצועית הכוללת את כל נותני השירות הרלוונטים, על מנת לספק לכם שקט נפשי וביטחון גבוה לאורך כל התהליך.

משרדנו תיווך מקצועי בעל יחס אישי לכל לקוח, הצורך והרצון של הלקוח בעדיפות מכרעת בשבילנו, אנחנו מתחייבים לתהליך אמין, שקוף ומקצועי לאורך כל הדרך.

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

תוכן עניינים

דירות חמות:

התקשרו - 050-8147778
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!