דירה להשקעה

בואו ניפגש

הנכס שתמיד רצית יכול להיות שלך! השאר פרטים ונחזור אלייך לתיאום פגישה.

איפה כדאי לקנות דירה להשקעה? זוהי שאלה שעולה לאחרונה בקרב אנשים רבים שחפצים להשקיע באפיק בטוח וכזה שאכן יפיק להם תשואה גבוהה. עד כה ידענו כי דירה להשקעה או כל נכס נדל"ן הנקנה למטרות השקעה הם הרבה יותר בטוחים מכל אפיק השקעה בשוק ההון או השווקים הפיננסיים. אילו האחרונים נחשבים לזירות השקעה לא יציבות כאשר הסיכונים בהשקעות מהסוג הזה גבוהים מאוד.

היציבות של נכס נדל"ן לצד התשואה הגבוהה יחסית להשקעה, כמו גם השבחה של הנכסים הללו משתלמים פי כמה וכמה מכל חיסכון פיננסי אחר. (כמו קרנות השתלמות, קופות גמל, ביטוחי מנהלים וכן הלאה)

עם זאת, אנחנו חיים בתקופה בה מחירי הנדל"ן עלו במאות אחוזים עד שכמעט ובלתי אפשרי לרכוש נכסים שווים להשקעה. לשם דוגמא, דירה באזור תל אביב שעלתה ב2017 מיליון וחצי ₪ שווה היום מעל 3 מיליון ₪. אדם שהשקיע אז בנדל"ן בהחלט עשה תשואה יפה, זאת מלבד דמי השכירות החודשיים שהוא קבל במהלך התקופה.

השאלה היא לאן כל זה הולך ואיפה אכן הכי כדאי להשקיע ברכישת דירה להשקעה.

באנר הנעה לפעולה - SH -real estate

קניית דירה להשקעה – איפה הכי כדאי לקנות דירה להשקעה בשנת 2023?

אי אפשר לומר שיש תשובה חד משמעית לשאלה הזו. התשובה תלויה בכמה וכמה היבטים.

חשוב להתייחס לכל הנתונים הללו ולבחור בחכמה את הנכס בהתאם לכך.

  • המרחק שלכם מהנכס – לרוב אנחנו מסתכלים רק על השורה של הרווח הסופי. יש לזכור כי נכס שנמצא רחוק קשה מאוד לתפעל אותו ולדאוג לשכירות שלו. אם יהיה עליכם להגיע אל הנכס בכוחות עצמכם, ייתכן וכל ההשקעה לא באמת תצדיק את כאב הראש סביב כל העניין ועדיף שתלכו על קניית נכס קרוב לבית.
  • פוטנציאל הרווח של הנכס – חשוב לבדוק את האזור בו אתם רוצים לרכוש נכס ולנסות לנתח מה הצפי העתידי של הנכס של האזור כולו. כמו למשל האם מתוכננים מבני ציבור קרוב לנכס? האם מתוכנן כביש גישה נוח ובאופן כללי האם יש צפי מבוסס לעליית ערך הנכס והשבחתו בהמשך.
  • האוכלוסייה – יש ערים שנחשבות חלשות מבחינה סוציו אקונומית. גם אם התשואה במקום תהיה גבוהה יותר מאשר ערים אחרות בארץ, עדיין יש לסוג האוכלוסייה הרבה מה לומר לגבי ההתנהלות שלכם מולם. אנשים מרקעים בעיתיים לא תמיד קלים למשא ומתן מה שעשוי להפוך למוקש לא פשוט עבור המשכירים בעלי הנכסים.
  • ההון העצמי שברשותכם – בדירה להשקעה חשוב להיצמד להון העצמי שיש לכם ולא לשקוע בחובות גבוהים וכבדים שיהפכו את כל ההשקעה לבלתי משתלמת בעליל. לעיתים שווה יותר להשקיע בדירה בפריפריה שהיא לא כל כך יקרה וגם התשואה שלה לא תהיה בשמים אך ההשקעה תהיה עם הרבה פחות סיכונים.

אז מה זה בעצם דירה להשקעה?

מטרת הרכישה של הדירה היא זו שיוצרת את ההבדל בין דירת מגורים לבין דירה להשקעה. בעוד דירה למגורים לא מניבה כל רווח כאשר המטרה היא פשוט להתגורר בדירה, הרי שדירה להשקעה היא דירה שנרכשת מתוך מטרה למקסם את התשואה שלה. הן מתשלומי השכירות שיתקבלו משוכרי הדירה והן מעלייה של ערך הנכס עם הזמן.

אז האם באמת כדאי לקנות דירה להשקעה כיום ואם כן, מדוע?

כפי שכבר ציינו, המחירים של דירות להשקעה עלו מאוד בשנים האחרונות כאשר עובדה זו עצרה במידה רבה את שוק הקניה של דירות להשקעה. אנשים לא מסוגלים לעמוד בעלויות הגבוהות הנדרשות לקניית נכסים להשקעה או שהם מצפים לירידת מחירים. 

כדאי לדעת שעדיין מדובר באפיק השקעה הכי בטוח שקיים. אמנם עליית המחירים נבלמה במעט, אך עדיין, יש עתיד מזהיר לכל נכס נדל"ן שתרכשו עכשיו כי ערך הנכס תמיד יוסיף ויעלה. גם אם לא בקצב המטורף שהיה עד כה.

הערים והיישובים בהם הכי כדאי לקנות דירה להשקעה בשנת 2023

יש כאלה הטוענים כי רק דירה בעיר הגדולה היא רווחית באמת. יש כאלה המרחיקים לחו"ל ומחפשים דירות להשקעה. למעשה הבחירה צריכה להיות בהתאם לאפשרויות שלכם, לאחוזי הרווח כמו גם הסיכונים בהשקעה. 

הערים בהם הכי כדאי לקנות כיום דירות להשקעה הן –

עיר שכר חודשי ממוצע לדירת שלושה חדרים תשואה ממוצעת מהשכרה של הנכס
תל אביב 6,100 ₪  3.02%
ירושלים 4,790 2.95%
חיפה 3,440 ₪  3.35%
באר שבע 2,780 ₪  3.23%
ראשון לציון 4,070 ₪  3.98%

קניית דירה להשקעה – תשואה שנתית ופוטנציאל השבחה לנכס

באופן כללי כל נכס נדל"ן להשקעה שתקנו, יפיק לכם תשואה שנתית נאה בעקבות השכרה של הנכס, כך שהכסף כבר יעשה עבורכם משהו. כל זה מלבד הפוטנציאל להשבחת הנכס מה שישפיע על העלאת הערך של הנכס. כל זה בתנאי שתקנו נכס נכון המתאים להשקעה.

קניית דירה להשקעה לעומת השקעה באפיקים אחרים

כאמור יש אפיקי השקעה רבים מלבד השקעות נדל"ן. עם זאת ברור כי לדירות להשקעה יש יתרונות שלא קיימים בכל סוגי ההשקעות האחרות. 

  • יציבות – השקעה בנכס היא השקעה הרבה יותר יציבה ובטוחה מכל השקעה אחרת. בנכס נדל"ן אין סיכוי להפסד כי הנכס יישאר בידיכם ולא משנה מה יעבור על שוק הנדל"ן.
  • שמירה על הקרן – גם אם יקרה ותהיה ירידת מחירים משמעותית בענף הנדל"ן מה שלא נראה כרגע שצפוי לקרות, עדיין קרן ההשקעה בנכס נדל"ן לעולם לא נמצאת בסיכון.

איך מחשבים תשואה על דירה להשקעה משכירות?

כמשקיעים בנכס נדל"ן חשוב שתנהלו בצורה חכמה את התשואה שלכם בצורה ריאלית וזאת כדי שאכן תאתרו את ההזדמנויות הכי טובות שייצרו עבורכם השקעה הכי כדאית עם תשואות טובות.

חישוב התשואה אמור לקחת בחשבון את מחיר הדירה בתוספת עלויות השיפוצים והתיקונים לקראת השכרה של הנכס. מעבר לכך חשוב לקחת בחשבון גם תיקונים שונים בהמשך כמו גם עלויות תיווך, שכ"ט של עורך דין וכל מה שנלווה להוצאות שלכם עבור הנכס. מכל ההוצאות הלו יחד תוכלו להפחית את הרווח השנתי שיהיה לכם מהשכרה של הנכס.

אם נטלתם הלוואה לרכישת הנכס, יהיה עליכם לחשב גם את החזרי ההלוואה בחישוב התשואה כדי לבדוק האם אכן מדובר בהשקעה כדאית עבורכם.

דירה להשקעה - תמונה להמחשה

איך SH – Real estate  יכולה למצוא לך דירה להשקעה עם תשואה גבוהה

חושבים על רכישת דירה להשקעה? רוצים להיות בטוחים שהגעתם למקום בטוח ולנכס שאכן יתגמל אתכם בצורה מקסימלית? הצוות של משרד התיווך שלנו SH real estate לשירותכם כדי שתצאו עם דירה להשקעה הכי רווחית עבורכם, עם תשואה חודשית גבוהה ונכס שערכו רק יוסיף ויעלה עם הזמן.

לפרטים נוספים ויצירת קשר חייגו – 050-8147778 או השאירו פרטים.

SH - realestate

SH - realestate

Sh realestate-משרד תיווך ושיווק נדל"ן מקצועי – חווית לקוח מושלמת החל מהרגע הראשון, מעטפת מקצועית הכוללת את כל נותני השירות הרלוונטים, על מנת לספק לכם שקט נפשי וביטחון גבוה לאורך כל התהליך.

משרדנו תיווך מקצועי בעל יחס אישי לכל לקוח, הצורך והרצון של הלקוח בעדיפות מכרעת בשבילנו, אנחנו מתחייבים לתהליך אמין, שקוף ומקצועי לאורך כל הדרך.

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

תוכן עניינים

דירות חמות:

התקשרו - 050-8147778
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!