פינוי בינוי

בואו ניפגש

הנכס שתמיד רצית יכול להיות שלך! השאר פרטים ונחזור אלייך לתיאום פגישה.

הקדמה: חוק פינוי בינוי

חוק פינוי בינוי הוא תיקון לחוק פינוי בינוי בישראל, שעבר בשנת 2017. הוא נועד לתמרץ את בעלי הבניינים לפנות ולבנות מחדש את המבנים הישנים שלהם על ידי כך שיאפשר להם להגדיל את מספר הקומות והדירות שהם יכולים לבנות על השטח ולמכור את הדירות החדשות ברווח. מדובר בהתפתחות משמעותית בשוק הנדל"ן הישראלי, שנאבק במבנים הבלתי בטוחים שנבנו ללא מרחבים מוגנים והם לא באמת מסוגלים לשרוד מצבים כמו רעידות אדמה או נפילת טילים. מעבר לכך מדובר בבנייה נמוכה של מבנים בעלי קומות ספורות בלבד כאשר המטרה היא לנצל טוב יותר את הקרקע למבנים רבי קומות.

כך גם מעצבים ובנים מחדש את כל האזור על ידי סלילת כבישים חדשים, החלפה של כל התשתיות וחידוש האזור כולו.

באנר הנעה לפעולה - SH -real estate

אז מה בעצם אומר התיקון?

חוק פינוי בינוי מתיר ליזמים להרוס מהיסוד מבנים ישנים שנבנו לטובת בנייה של מבנים חדשים. החוק למעשה נחקק מתוך מטרה להתמודד עם התנגדות של חלק מהדיירים לתוכנית כאשר ישנו רוב בין הדיירים המסכים לדבר. 

התיקונים קובעים לוח זמנים ברור לתהליך, שיכול להימשך עד חמש שנים. לאחר קבלת האישורים הנדרשים והשלמת הריסת הבניין הקיים, יש להקים את הבניין החדש תוך לא יותר משנתיים. אם התהליך ייקח יותר מטווח הזמן של חמש שנים, העירייה תוכל לעקל את הנכס ובעלי הבניין יאבדו את זכויותיהם בבנייה החדשה.

פינוי בינוי – מה מקבלים הדיירים?

לפי חוק פינוי בינוי, ניתנות לדיירים המתגוררים בבניינים הנתונים לפינוי זכויות והטבות מסוימות. יזמים המחליטים לבצע את עבודות הבנייה חייבים לוודא שהדיירים יקבלו דיור דומה ובטוח במהלך כל התהליך. כמו כן, על היזמים לשלם עבור כל הוצאות הובלה שייגרמו לדיירים במהלך הליך הפינוי.

לאחר בניית היחידות החדשות, מקבלים הדיירים את הדירה המשודרגת בלי שיהיה עליהם להוסיף תשלום על כך.

איך מעודדים פינוי בינוי בישראל?

חוק פינוי בינוי נועד לתמרץ את דיירי הבתים הישנים לפנות את נכסיהם בכך שהוא מציע להם הזדמנות משתלמת לבנות מחדש את ביתם. עם זאת, עדיין יש צורך לעודד את בעלי המבנים לקחת חלק בתהליך. לא כל אחד מעוניין להיכנס לתוכנית כזו, במיוחד אם מדובר באנשים מבוגרים שאין להם כל רצון להרחיב את הבית ועל הדרך לפנות את כל הנכסים שלהם ולהתגורר לשמך זמן בלתי ידוע בדירות חילופיות.

אחת הדרכים לעודד את תהליך הפינוי היא באמצעות מתן הקלות מס לבעלי הבתים המשתתפים. חלק מהעיריות גם הציעו תמריצים כספיים לבעלים להגיש בקשה להיתרי בנייה ולבצע את עבודות הבנייה. תמריצים כאלה יכולים לכלול הנחות בהיתרי בנייה, ויתור על מיסים שונים ותמריצים כספיים אחרים.

דרך נוספת לעידוד הליך הפינוי היא באמצעות הסברה לדיירים לגבי היתרונות של חוק פינוי בינוי. עיריות יכולות לקיים מפגשי הסברה ולהתחיל במסעות הסברה לכל הדיירים תוך שיתוף בפרטי התהליך ולעידוד ההשתתפות.

באנר איך מעודדים פינוי בינוי בישראל - SH real estate

האם צריך רוב? ומה עושים במקרה של סירוב?

על פי חוק פינוי בינוי, בעלי מבנים המעוניינים לבצע פינוי ושיקום של בניין חייבים לקבל את הסכמתם של מרבית הדיירים באותו בניין. אם דייר כלשהו מתנגד להליך, עליו להגיש את תלונתו ישירות למשרד המשפטים.

במקרה שרוב הדיירים בבניין יצביעו בעד הליך הפינוי, יוכלו הדיירים להמשיך בעבודות הבנייה. במקרה של התנגדות הנושא יובא לדיון במשרד המשפטים ובית משפט יוכל לקבוע האם הליך הפינוי והבינוי הכרחי לבטיחות הדיירים.

איך אוכל לדעת אם הבניין שלי זכאי לתהליך?

כדי לקבוע אם הבניין שלכם זכאי לחוק פינוי בינוי, עליכם לבדוק עם העירייה המקומית שלכם. למשרדי העירייה רשימה מסודרת של מבנים בתחום שיפוטם הזכאים לחוק פינוי בינוי.

מעבר להגשת הבקשה אתם גם צריכים לגייס הסכמה של הדיירים כולם ולבדוק כי אכן יהיו לכם את כל האישורים וההיתרים הנדרשים כדי לצאת לדרך.

כדי להשתתף בתהליך, על בעלי המבנים להגיש תכנית מפורטת לשיקום ושיפוץ הבניין שלהם, כולל תוכניות אדריכליות והערכות עלויות. כמו כן, עליהם לקבל היתרי בנייה והיתר להריסת המבנה הקיים.

אחרי הכול מדובר בהליך מורכב מאוד ולא קל להגיע עד לשלבי הביצוע הסופיים. כדאי למנות דייר שיפעל מול כל הוועדות והדיירים.

ערבות חוק מכר פינוי בינוי

חוק פינוי בינוי כולל סעיף אחריות מכירה המציע לדיירים הגנה במקרה שיימצאו ליקויים ביחידות החדשות שהם רוכשים. סעיף אחריות המכירה הוא מרכיב חובה מכל הסכם מכר, והוא מציע הגנה לקונים עד חמש שנים ממועד הרכישה.

הסעיף מכסה את עלות התיקון לכל ליקוי שיימצא לרבות ליקויים מבניים, נזקי מים, בעיות חשמל ועוד. אם נמצאו ליקויים כאמור, על היזם לבצע את התיקונים ללא עלות.

פינוי בינוי - תמונה להמחשה

איך למצוא דירות להשקעה לקראת פינוי בינוי באמצעות SH real estate

עבור יזמים כמו גם לקוחות פרטיים מדובר בהחלט בפרויקט רווחי כאשר קנייה של נכס כזה העומד לקראת פינוי בינוי עשוי להפוך לנכס רווחי מאוד וכזה שיעלה את ערכו בעשרות ואולי אפילו מאות אחוזים. 

עם זאת, אף פעם לא כדאי לרכוש נכס שנראה שיש לו עתיד של פינוי בינוי אם אין לכם אינדיקציה לבדוק כי אכן התוכנית הזו תצא לפועל בהקדם או שמא מדובר בהליך שיארך זמן רב עד שהוא ייצא לפועל.

בדיוק לשם כך אנחנו כאן. הצוות המקצועי שלנו שיתווך לכם עסקאות נדל"ן מצוינות עם דגש על שקיפות מלאה, עדכון קבוע בכל שלב בעסקה תוך מתן מעטפת מקצועית מלאה של כל השירתים הנדרשים בתחום. המטרה שלנו האי שתצאו מרוצים מהעסקה כמו גם מכל התהליך כך שזה בהחלט עומד מול עיננו כשאנחנו מתווכים לכם את הנכסים להשקעה.

לפרטים נוספים ויצירת קשר חייגו – 050-8147778 או השאירו פרטים.

SH - realestate

SH - realestate

Sh realestate-משרד תיווך ושיווק נדל"ן מקצועי – חווית לקוח מושלמת החל מהרגע הראשון, מעטפת מקצועית הכוללת את כל נותני השירות הרלוונטים, על מנת לספק לכם שקט נפשי וביטחון גבוה לאורך כל התהליך.

משרדנו תיווך מקצועי בעל יחס אישי לכל לקוח, הצורך והרצון של הלקוח בעדיפות מכרעת בשבילנו, אנחנו מתחייבים לתהליך אמין, שקוף ומקצועי לאורך כל הדרך.

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

תוכן עניינים

דירות חמות:

התקשרו - 050-8147778
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!