בואו ניפגש

הנכס שתמיד רצית יכול להיות שלך! השאר פרטים ונחזור אלייך לתיאום פגישה.

כך "תמנעו מלשלם דמי תיווך גבוהים"

הגורם הנפוץ ביותר שגורם לאנשים למכור דירה ללא מתווך הוא כסף, רבים מהאנשים חושבים שאם ימכרו את הדירה לבד הם יחסכו לעצמם את דמי התיווך, אך האם זה המצב בפועל? או שאולי דווקא אם תמכרו דרך מתווך תקבלו סכום כסף גבוה יותר ? מיד ננסה לפתור את הסוגיה ולתת את השקפת העולם שלנו בנושא על סמך שנים של עסקאות בתחום.

כדאי להבין האם מבחינה כלכלית ישתלם לנו יותר למכור נכס עם או בלי מתווך, כדאי שנכנס קצת יותר לעומק ונסביר בקצרה את היתרונות שמתווך מנהל את המשא ומתן, לעומת מצב שבעל הנכס מנהל את המשא ומתן, ומיד תבינו איך היתרונות מתקשרים לצד הכלכלי בעסקה.

היתרונות הכלכליים במתווך

כאשר מתווך מנהל את המשא ומתן יש בידו כוח שאין למוכר ללא המתווך, המתווך בעצם מהווה צד שלישי בעסקה ומייצג קודם כל את האינטרסים של המוכר, אז איפה הכוח בא לידי ביטוי?

קחו סיטואציה נפוצה שמתרחשת לא מעט בתחום, מוכר רוצה למכור את הדירה שלו באופן עצמאי ורוצה לקבל כמה שיותר כסף בעבור הנכס, המוכר הציג ביום חמישי לקונה את הדירה, והקונה הבטיח להחזיר תשובה לגבי הצעת מחיר על הנכס עד ראשון. בראשון הקונה לא החזיר תשובה לגבי הנכס למוכר, בסיטואציה הבאה יש למוכר שתי אופציות, אופציה ראשונה לחכות שהקונה יתקשר בעצמו ולא ליצור קשר מיוזמתו על מנת שלא יראה לחץ למכור את הנכס'הסיכון באופציה הזאתי הוא לאבד קונה רציני שמסיבה כזאת או אחרת לא הגיש הצעת מחיר.

האופציה השנייה של המוכר היא ליצור קשר בעצמו עם הקונה ולברר איתו לגבי הצעת המחיר על הנכס,שימו לב במידה והמוכר יתקשר בעצמו לקונה הוא יראה חלש בעמדת המשא ומתן, והקונה יחשוב לעצמו שאולי המוכר לחוץ למכור את הבית וינסה לנצל זאת לטובתו במשא ומתן.

בואו ניקח את אותה הסיטואציה רק שמתווך מנהל את התהליך ולא בעל הנכס. ירון המתווך הציג לזוג קונים את הדירה, הזוג התלהב מהדירה והבטיח לתת תוך יומיים הצעת מחיר על הדירה. כעבור יומיים הזוג לא נתן עדיין הצעת מחיר כמו שהבטיח, בסיטואציה הנוכחית יכול ירון המתווך ליצור קשר עם הזוג ומעמדה של כוח להוציא את הצעת המחיר ולנהל משא ומתן לגבי ההצעה.

אז אתם שואלים את עצמכם מה ההבדל בין ירון המתווך לחיים בעל הנכס? כאשר המתווך מהווה צד שלישי לעסקה הוא יכול לנהל את התהליך ממקום מקצועי של ניהול נכון של המשא ומתן תוך דגש על דיסקרטיות מוחלטת לגבי פרטים שיכולים לשמש את הצד השני במשא ומתן, כמו למשל לחץ של המוכרים למכור בגלל שהם קנו דירה וחייבים את הכסף מהמכירה למקדמה על הדירה שקנו. ברגע שבעל הנס מנהל את התהליך הוא בעצם יכול לחשוף המון פרטים כמו לחץ, חוסר ניסיון במשא ומתן, חוסר ידע לגבי המחיר של הדירה ועוד.

שימו לב שכל טעות במשא ומתן יכולה לפגוע במחיר הנכס בעשרות אלפי שקלים ולפעמים גם מעבר לכך. מתווך איכותי שיודע לנהל את תהליך המשא ומתן יעלה את מחיר הדירה בעשרות אלפי שקלים. דגש שחשוב להבין הוא ששלב המשא ומתן מתחיל בעצם מרגע הצגת הבית, כל משתנה בהצגת הבית יכול להשפיע על המחיר שהקונה יציע בסיום הסיור בנכס. גם כאן חשוב להבין שלהציג דירה זה עבודה, וחשוב לדעת איך לבצע את השלב הזה בצורה הטובה ביותר, שכן זהו השלב החשוב ביותר שישפיע הכי הרבה על הקונה האם להגיש הצעה או לא, תזכרו אין שני לרושם ראשוני!. גם כאן תזכרו שלרוב יש למתווך ניסיון של מאות דירות שהוא הציג, מתווך טוב ידע להציג את הנכס בצורה הטובה ביותר, כך שכל היתרונות של הנכס יהיו ברורים לקונים על מנת לקבל את ההצעה הטובה ביותר, הצגת דירה זה אומנות בפני עצמה ויש לנו מאמר מקיף בנושא מוזמנים לקרוא .

דמי תיווך מכירת דירה

אז איך כל מה דיברנו עד עכשיו מתקשר לדמי התיווך שתשלמו?

כל זה מתקשר לדמי התיווך מסיבה פשוטה מאוד, מה שרוב בעלי הנכס לא מבינים הוא ששלב המשא ומתן מתחיל כבר בהצגת הבית, תראו כל פעולה קטנה שתעשו בשלב הצגת הנכס ישפיע בסופו של דבר על המחיר שהקונה יציע בעבור הבית. הצגת בית טובה+ ניהול נכון של משא ומתן ישפיע על המחיר בעשרות אלפי שקלים, אז בואו נפרק את זה קצת למספרים.

לרוב מתווכחים בשוק גובים 1-2 אחוז עמלה ממכירת בית לדוגמא:

 אם תמכרו דירה בשווי 2 מיליון ₪ דרך מתווך תשלמו 10-20 אלף ₪ דמי תיווך, בפועל זה נשמע לנו הרבה לשלם 20 אלף ₪ למתווך נכון? אך שימו לב, מתווך טוב ידע למכור נכס ביותר כסף מבעל הנכס בעשרות אלפי שקלים, מתווך טוב ידע להציג את הבית בצורה טובה יותר מבעלי הנכס מכיוון שהוא הציג כבר מאות דירות בחייו ובכך לעלות את מחיר הדירה.

 בנוסף בשלב המשא ומתן עצם זה שהמתווך יהווה צד שלישי בעסקה יאפשר לנהל משא ומתן מקצועי וטוב יותר מבעל הנכס וככה להוציא יותר כסף על הבית, במידה והמתווך מספיק טוב ויוציא הצעת מחיר של 20 אלף יותר ממה שבעל הנכס היה מקבל אם היה מוכר בעצמו, וכבר העסקה משתלמת מבחינה כלכלית לצד המוכר,

 מכיוון שהוא מכר את הנכס דרך מתווך, הרוויח את כל היתרונות שהמתווך סיפק לו לאורך התהליך: שקט נפשי, ביטחון גבוה לאורך התקופה, זמן שחסך בעל הנכס וניהול מקצועי של התהליך תוך שקיפות מלאה מול הצד המוכר, ובנוסף גם מכר את הבית ביותר כסף כך שמבחינה כלכלית, הצד המוכר לא שילם בעצם שקל על התהליך מכיוון שלבד הוא לא היה יכול להוציא את הצעת המחיר שקיבל המתווך.

בואו ניקח את אותה הסיטואציה רק שהפעם המתווך הוציא מלקוח הצעת מחיר של 35 אלף ₪ יותר, בסיטואציה הזאת לא רק שבעל הנכס לא שילם בעצם דמי תיווך, אלא גם שהוא הרוויח 15 אלף ₪ יותר ממה שהיה מרוויח אם היה מנהל את התהליך לבד. הכנו לכם טבלה ברורה שתמחיש את ההבדל מבחינה כלכלית למכור דירה לבד או עם מתווך:

     

דמי תיווך

להתמקח על דמי התיווך

שימו לב שלרוב גם אם תמכרו לבד את הדירה לא תקבלו יותר כסף בסוף התהליך מאשר הייתם חותמים עם מתווך, מה שכן אנחנו ממליצים מאוד להתמקח עם המתווך כמה שאפשר ולהגיע איתו לאחוז עמלה במקום שני אחוז, במקרים מסוימים זה יכול להיות ההבדל בין שתשלמו דמי תיווך לבין שלא תשלמו דמי תיווך ואף תרוויחו יותר כסף מאשר הייתם מקבלים אילו הייתם מוכרים לבד.

 ראוי לציין שכדאי להימנע מסיטואציה שמתווך לוקח פחות מאחוז, נכון זה נשמע מפתה לסגור עם מתווך עם חצי אחוז או בלי כסף בכלל אך חשבו לעצמם איזה בעל מקצוע מקצועי ואיכותי שמאמין בעצמו יסכים לעבוד עבור כסף קטן או ללא כסף בכלל ? מה זה אומר על המתווך? על המקצועיות שלו? על האמונה שלו בעצמו? האם זה המתווך שתרצו שימכור לכם את הדירה? האם מתווך שמשווק את עצמו כל כך בזול יצליח להוציא מחיר גבוה על הדירה שהוא משווק? ב99 אחוז מהמקרים התשובה שלילית.

 כנראה שהמתווכחים היחידים שיסכימו לעבוד במתווה כזה הם מתווכחים חדשים שיהיו מוכנים לעשות הכל על מנת לקבל בלעדיות ולפרסם את עצמם מעט, או מתווכחים פחות מוצלחים שאין להם כרגע מספיק נכסים בשיווק, האם אלה המתווכחים שיצליחו להוציא לכם סכום גבוהה על הבית? כנראה שלא ובנוסף ספק אם יצליחו בכלל למכור את הבית, זכרו לפעמים הזול עולה ביוקר!.

לסיכום:

תהליך מכירת בית מורכב מכמה שלבים, כל שלב ישפיע על המחיר הסופי, מהשיחה הראשונית ועד השלבים הסופיים של העסקה כל פעולה שתעשו תשפיע על המחיר הסופי של הבית. מתווך מנוסה ידע לבצע כל שלב על הצד הטוב ביותר ולעלות כמה שיותר את מחיר הדירה, בנוסף לאורך כל המאמר דיברנו על היתרון הכלכלי בעבודה עם מתווך מבלי להתייחס ליתרונות הנוספים כמו: שקט נפשי, חיסכון זמן, ניהול נכון ומקצועי של התהליך וכמובן מחיר טוב יותר עבור הדירה.

חשוב לציין שלא כל מתווך ידע להוציא עבורכם מחיר טוב יותר עבור הנכס ולספק לכם את היתרונות הנוספים על הצד הטוב ביותר, לכן כשבוחרים מתווך חשוב לבחור בצורה נכונה ומקצועית, הכנסו למאמר שלנו " איך לבחור מתווך" על מנת לדעת הכל על התהליך.  

עוד במגזין נדל"ן
מגזין נדל"ן

חוק שכירות הוגנת

חוק שכירות הוגנת – רקע כללי חוק שכירות הוגנת הוא לא דבר חדש. מדובר בחוק שכבר חוקק בזמנה של ראש הממשלה גולדה מאיר בשנת תשל"א

קרא עוד »
מס רכישה דירה שניה - תמונה ראשית
מגזין נדל"ן

מס רכישה דירה שניה

ברכישת דירה שנייה יש מחיר נוסף מעבר לעלות הדירה עצמה. מס רכישה זה אחד מהמיסים המוטלים על אנשים שבאים לקנות דירה שנייה. איך מחשבים את

קרא עוד »
דירה מכונס נכסים - תמונה ראשית
מגזין נדל"ן

דירה מכונס נכסים

האם כדאי לקנות דירה מכונס נכסים יש אנשים שנמנעים מלקנות דירה בשל העלויות הגבוהות והם מנסים ללכת על דירה מכונס נכסים. כאן עולות מספר שאלות. 

קרא עוד »
תשואה על דירה - תמונה ראשית
מגזין נדל"ן

תשואה על דירה

אדם שרוכש נכס להשקעה ומבקש ליהנות מתשואה משתלמת, אם זה כדי לכסות עלויות של משכנתא או לכסות את דמי השכירות של נכס שמשמש אותו למגורים,

קרא עוד »
מס רכישה דירה ראשונה - תמונה ראשית
מגזין נדל"ן

מס רכישה דירה ראשונה

כל מי שבא לרכוש נכס או כל זכות במקרקעין, אמור לשלם מס רכישה. שיעור המס נקבע בהתאם למחיר הקנייה מול הפטור שהרוכש זכאי לו. ישנה

קרא עוד »
מגזין נדל"ן

רישיון תיווך נדל"ן

כמה מתווכים יש לנו בשוק? על פניו נראה שיש הרבה. האמת היא שאם אנחנו מתייחסים לאנשי תיווך נדל"ן מקצועיים שעובדים אז אין לנו באמת הרבה.

קרא עוד »

לפרטים נוספים ויצירת קשר חייגו – 050-8147778 או השאירו פרטים.

SH - realestate

SH - realestate

Sh realestate-משרד תיווך ושיווק נדל"ן מקצועי – חווית לקוח מושלמת החל מהרגע הראשון, מעטפת מקצועית הכוללת את כל נותני השירות הרלוונטים, על מנת לספק לכם שקט נפשי וביטחון גבוה לאורך כל התהליך.

משרדנו תיווך מקצועי בעל יחס אישי לכל לקוח, הצורך והרצון של הלקוח בעדיפות מכרעת בשבילנו, אנחנו מתחייבים לתהליך אמין, שקוף ומקצועי לאורך כל הדרך.

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

תוכן עניינים

דירות חמות:

התקשרו - 050-8147778
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!