גרמושקה

בואו ניפגש

הנכס שתמיד רצית יכול להיות שלך! השאר פרטים ונחזור אלייך לתיאום פגישה.

בכל מה שקשור לנושא הזה של בנייה והוצאת היתרי בנייה אנחנו נתקלים באינספור מושגים ומונחים שלא ממש מדוברים ומוכרים מחיי המעשה. לדוגמא המושג – גרמושקה. מה זה אומר לכם? 

אז אם אתם בעניין של בנייה ולא משנה אם זה בנייה של מבנה חדש או אפילו רק שינוי במבנה קיים, אתם צריכים להכיר את המושג גרמושקה ולדעת איך מגישים אותה ולמי.

דבר ראשון – מה זה בכלל גרמושקה?

כדי להקים מבנה חדש וגם כדי לשנות חזית של מבנה קיים צריך לקבל היתרי בנייה מצד הוועדה המקומית לתכנון ובנייה. תוכנית זו מתארת למעשה מה אנחנו עומדים לעשות ואנחנו בעצם מבקשים לקבל היתרים לכך. תוכנית ההגשה הזו מכונה גרמושקה.

משמעות המילה היא – אקורדיון. התוכנית הזו זכתה בכינוי הזה בגלל סיבה הכי פשוטה. היות והיא מורכבת ממספר שרטוטים, נוח לקפל את הגיליון לצורה של אקורדיון… למעשה אפשר גם להגיש את הבקשה באופן מקוון כדי לאפשר עריכה, ביצוע תיקונים ושינויים מתבקשים וכן הלאה. בכל מקרה על העריכה של הגרמושקה אחראי האדריכל שממונה על הפרויקט.

היסודות של תוכניות הגשת גרמושקה: הבנת המטרה והתהליך

אז למה בעצם צריך להגיש גרמושקה? למעשה כל תהליך בנייה שמתבצע על מגרש כלשהו אמור להתאים לתב"ע. כלומר לתוכנית בניין עיר של המגרש הספציפי. אין לחרוג מהתוכניות הללו. כדי לקבל את היתרי הבנייה אמורה הוועדה המקומית לבחון את הבקשה ולוודא כי אין חריגה בין הגרמושקה לבין התב"ע.

באנר הנעה לפעולה - SH -real estate

התפקיד של הגשת גרמושקה בהשגת היתרי בנייה

לפני שאתם מגישים את הגרמושקה, עליכם לבקש מהמועצה המקומית או מהעירייה את האינפורמציה המלאה לגבי המגרש וכל זכויות הבנייה החלות עליו כאשר האדריכל יכין בהתאם את הסקיצה הראשונית של הבנייה הרצויה. לאחר שהסקיצה מאושרת על ידי הלקוח, מגישים את הגרמושקה לוועדה המקומית כשזה למעשה מהווה הצעד הראשון לקראת הוצאת היתרי הבנייה.

חשוב להבין שהגשת גרמושקה היא רק במקרים בהם מדובר בפעולות בנייה או שינויים חיצוניים של מבנה. ככל שמדובר בשינויים פנימיים בלבד, אין כל צורך בקבלת היתרים מצד הוועדה לתכנון ובנייה ועל כן גם לא יהיה צורך בגרמושקה.

ייעול תהליך אישור תוכנית הגשת גרמושקה: שיטות עבודה ואסטרטגיות מומלצות

כולנו יודעים עד כמה יגעים העניינים והתהליכים עד שמצליחים להוציא היתרי בנייה. על כן, אם אתם מבקשים לייעל את כל העניין ולהאיץ את התהליך, מומלץ מאוד לברר מה עוד צריך להגיש יחד עם הגרמושקה. כך לא תמצאו את עצמכם מתמודדים עם גיוס ניירת ומסמכים אחרי שכבר הגשתם את הגרמושקה מה עשוי לדחות את קבלת ההיתרים.

אם לדוגמה מדובר בקבלת היתר לבנייה בבית משותף, יש לקבל הסכמה של השכנים (75% של בעלי זכויות על הקרקע או 66% של בעלי הרכוש המשותף במבנה) אם מדובר בפרויקטים של תמ"א 38 או התחדשות עירונית ההליך יהיה שונה ושם יש צורך במסמכים אחרים.

יש לצרף גם אישורים של כלל הגורמים הרלוונטיים בהתאם לתוכניות הבנייה והפרמטרים הנכללים בתוכנית. כך למשל במצבים שונים יהיה צורך באישורי אינסטלציה מטעם מחלקת האינסטלציה של הרשות המקומית. לעיתים יהיה צורך באישורי הנדסה על ידי מהנדס קונסטרוקציה וכך גם אישור חתום של אתר פינו פסולת מורשה לגבי פינוי הפסולת מאתר הבנייה, אישור מצד כיבוי אש, אישור רשות העתיקות ובבניית ממד גם אישור של פיקוד העורף.

איך משרד תיווך יכול לעזור לך בנושא גרמושקה

כשאתם נעזרים במשרד תיווך שמתעסק עם כל הנושאים הללו של תיווך ומכירה של מבנים שונים, הרי שאם יהיה זה משרד מוכר וגדול, הם גם יהיו אמונים להתמודד גם עם הנתונים הללו וינחו אתכם לכל אורך הדרך גם בהכנת הבקשה וגם בהגשת הגרמושקה בפועל.

ברור שרק משרד תיווך שמתמצא בעניינים הללו ומתעסק בתחומים הרלוונטיים הוא זה שיידע לנהל אתכם גם בעניין הזה.

ניווט בתקנות הייעוד והבנייה של גרמושקה בתכניות הגשה

ישנם שלושה מסלולים עיקריים בהגשת הבקשות להיתר גרמושקה. 

  • מסלול ראשון – המסלול הרגיל והארוך – במסלול זה יש בדרך כלל תוספות שונות ובקשה להגדלה של שטחי הבנייה הקיימים. בקשה כזו מחייבת קבלת אישורים של בעלי הקרקע שזה למעשה ברוב המקרים רשות מקרקעי ישראל להוציא מקרים בהם מדובר בקרקע שהיא בבעלות פרטית. שזה יקצר משמעותית את כל התהליך. בדרך כלל גם יש את תשלומי ההשבחה, אגרות הבנייה ועוד שורה של אישורים כדי שאפר יהיה לפתוח את התיק. מסלול כזה עשוי לארוך חצי שנה ואף יותר.
  • מסלול שני – מסלול רישוי זמין ומקוצר – במסלול זה מתאים במקרים בהם השינויים אינם גדולים ועל כן אין צורך בהוצאת אישורים מצד גורמים רבים. אישור כזה ניתן להוציא תוך חודשיים עד חצי שנה לכל היותר.
  • מסלול שלישי – מסלול התרת מהנדס. זה מסלול חדש, קל להגשה ובלי הרבה תנאים. הוא מתאים בעיקר לשיפוצים ושינויים קלים כמו שינוי חזית, שינוי גדרות או שינוי של חומרי הבנייה.

לפרטים נוספים ויצירת קשר חייגו – 050-8147778 או השאירו פרטים.

SH - realestate

SH - realestate

Sh realestate-משרד תיווך ושיווק נדל"ן מקצועי – חווית לקוח מושלמת החל מהרגע הראשון, מעטפת מקצועית הכוללת את כל נותני השירות הרלוונטים, על מנת לספק לכם שקט נפשי וביטחון גבוה לאורך כל התהליך.

משרדנו תיווך מקצועי בעל יחס אישי לכל לקוח, הצורך והרצון של הלקוח בעדיפות מכרעת בשבילנו, אנחנו מתחייבים לתהליך אמין, שקוף ומקצועי לאורך כל הדרך.

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

תוכן עניינים

דירות חמות:

התקשרו - 050-8147778
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!